Digimon

 

Po velice populárním fenoménu Pokémonu nastupují na naše televizní obrazovky další příšerky - Digimoni.* Děj seriálu se narozdíl od Pokémonu odehrává v "jiném" světě - tedy v jiném od "reality" ve které zatím žili hrdinové seriálu. Celá série příběhu začíná dětským táborem na němž se strhne ohromná bouře a pár dětí se dostane do už zmiňovaného "jiného světa". Tam na ně už čekají Digimoni - digitální příšerky. Každý z hrdinů má jednoho Digipartnera. Narozdíl od lidských hrdinů jsou mluvící Digimoni asi lépe obeznámeni s důvodem jejich návštěvy digisvěta a po vysvětlení může následovat série dobrodružství o kterých by se mohlo dětem na letním táboře nechat pouze zdát.

První myšlenka jakýchsi příšerek se objevila už roku 1965 v Japonsku. Tehdy ještě velice nepropracované příšerky se objevovaly velice zřídka a to hlavně v komixech a nebo jako malinké hračky z umělé hmoty. Asi dva roky na Digimony zapomnělo a celá myšlenka se vytratila. Teprve po roce 1994 kdy se začali objevovat Tajiriho Pokémoni se pokusila firma Ban-Dai znovu oživit dávno mrtvou myšlenku Digitálních příšerek. Digimoni se okamžitě rozšířili po celém (skoro celém) světě a na půdě, kterou jim připravil Pokémon, rostli jako houby po dešti až do dnešní podoby kterou můžete vidět na televizních obrazovkách nebo sběratelských kartičkách. Ale ani hry nezůstávají pozadu. Digimony si můžete zahrát na konzoli WonderSwan, WonderSwan Colour a za chvíli i WonderSwan Crystal. Pod trošku jiným jménem, Digital World, si je můžete zahrát také na konzolích Playstation dokonce i u nás, no a naposledy samozřejmě i na Vašem počítači.

Za novinky, hlavně o konzolích WS a upozornění na chyby děkuji Pieru Kurthovi! *) Já sám se zatím Digimonu moc nevěnuji a ani jsem neviděl první díly. Proto mě prosím omluvte, popřípadě opravte, jestli se v mém textu nachází nějaká chyba. Jakékoliv připomínky uvítám velice rád. Děkuju, Lapras